Amerikan panel kapısı satın alırken

Amerikan panel kapı
Amerikan panel kapısı seri ve özel imalat olarak iki biçimde üretilmektedir. Dolayısıyla seri üretim yâda özel imalat Amerikan panel kapısı satın alırken farklı kıstaslara dikkat etmelisinizdir!

İlk önce standart ölçülerde üretilip satışa sunulan Amerikan panel kapısını satın alırken; kapının boya kalitesine dikkat edin. Boyası alelusul atılan Amerikan panel kapsısının muhtemelen iskelet ve petek kalitesi de düşük olacaktır.
Depolama esnasında yanlış istifleme sonucu yamulma ve yılma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz; Amerikan panel kapınızın gönyesini, doğruluğunu kontrol ederek satın alın.
Amerikan panel kapısı hafif bir dekorasyon ürünüdür. Satın alacağınız Amerikan panel kapısı ağırlıklarını mukayese edin çok hafif, ebadıyla oynanmış kapı satın almamalısınız.

Tercihinizi özel imalat, sipariş vererek Amerikan panel kapısı satın almaktan yana kullandıysanız aşağıda ki hususlara dikkat edin!
Amerikan panel kapısı üreten firmanın makine, teçhizat donanımı nasıldır; Her şeyi ilkel yollarla kendi eliyle mi yapıyor yoksa CNC ile bilgisayarlı üretim mi yapıyor?
Dikkat edin; CNC ile yapılan ebat lamayı hiç bir usta aynı kalitede yapamaz.

Amerikan panel kapısı satın alırken genel dikkat etmeniz gereken hususlar; İç iskelette kullanılan ağacın cinsi…
Ağacın genişlik, kalınlık ebatları…
Dış kaplamasının kalınlığı…
Kapı kilit, kol, menteşe kalitesi…
En önemlisi montaj ustasdır!

Dikkat edin; satın alacağınız Amerikan panel kapı boyasının rengi ile evinizin boyası uyum içinde olmalıdır.
Yazan: Ahmet Kanburoğlu

Yorumlar