Ana içeriğe atla

İkinci kalite laminat parke

“ikinci

Laminat parke ürünü tek renk, tek desen üretilmediği gibi tek tip, tek sınıf, tek kalite de değildir.
Son yıllarda laminat parke piyasasında yeni bir kavram ile karşılaşıyoruz; 'İkinci sınıf laminat parke' başka bir değişle 'ikinci kalite laminat parke' kavra mı!

Peki nedir bu ikinci kalite laminat parke kavramı?
Dikkat edin laminat parke sınıfı ile ikinci kalite laminat parke kavramını karıştırmayın!
İster en düşük sınıf laminat parke satın alın, isterseniz de en yüksek sınıf laminat parke satın alın, almış olduğunuz parke 1. kalitedir. Laminat parke sınıfları iki haneli rakamlardan oluşur! Bu rakam büyüdükçe laminat parke dayanıklılığı ve sağlamlılığının arttığı bir ölçü sistemidir.
Yani sınıf yüzey aşınma dayanıklılığını tarif eder.
Örneğin; 31. Sınıf bir laminat parke, 32.Sınıf bir laminat parkeye göre daha az ömürlüdür. Gibi…
İstersiniz yüksek insan trafiğine maruz kalan bir mekana dayanıksız 21. Sınıf bir laminat parke satın alın!
Ya da isterseniz 33.Sınıf çok dayanıklı bir laminat parke ürünü satın alın!
Hangisini satın alırsanız alın; Laminat parkenizin kilit sisteminde, birleşim yerlerinde yâda ek yerlerinde bir hata yâda üretim kusuru ile karşılaşmazsınız.
Çünkü almış olduğunuz laminat parke 1. Sınıftır yani hatasızdır! Laminat parke sınıfı düşük ise; Laminat parke zırhı, çizilmeye karşı direnci o oranda az olduğunu gösterir.
Oysa ikince kalite, ikinci sınıf laminat parke kusurludur. Olması gerektiği gibi üretilememiştir. Hatalı üretilmiştir! Ya kalınlıkta bir sorun vardır. Ya da kısa kenar birleşim yerinde hata vardır.İkinci kalite laminat parke ürününde en çok karşılaştığım sorunlar!
Laminat parke desen takibinde hata vardır. Eğrilikler vardır. Desen olması gerektiği gibi sorunsuz üretilmemiştir. Bu gibi laminat parkeler üretici fabrika tarafından çok ucuz fiyatlara satılmak için ayrılacaktır.
Çap farkı dediğimiz kalınlık farkları olabilir.
Daha basit bir ifade ile eskiden laminat parke fabrikalarında oduna ayrılan hatalı ürünler bu gün ikinci kalite adı altında talep eden müşteriye satılmaktadır.

Peki, sorun nedir?
Sorun; Çok nadir de olsa ikinci kalite laminat parkenin birinci kalite gibi satılmasıdır!
Dikkatli olun! Sadece fiyat eksenli laminat parke satın almaya kalkışmayın! Ucuz laminat parke araştırırken farkında olmadan ikinci kalite parke satın olmuş olabilirsiniz!


Yorumlar

  1. İkinci kalite laminat parke satın almayın, o kadar defolu parke paneli çıkıyor ki birinci kalite parke maliyetini geçiyor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Dikkat: Yorum ya da sorunuzu gönderirken, yorum kutusuna yazınızı yazın.
Sonra; Yorumlama biçimi kutusundaki Profil Seçin Butonundan Name/URL linkini seçerek sadece adınızı yazın.
Yorum Göndere Basın!
Eğer yayınlanmaz ise tekrar Yorum Göndere Basın
Görüşlerinize önem veriyoruz!