Ana içeriğe atla

Set baza

“Set
Yatak baza sektörü her geçen gün yeni bir model geliştiriyor.
Son yıllarda set baza ürünü harika modelleri, şıklığı ve zarafetiyle baza sektörüne damgasını vurdu!

Set bazayı diğer baza modellerinden ayıran en belirgin fark; Baza, baza başlığı ve yatağın yan yüzünün renginin, deseninin aynı olmasıdır. Uyum içinde olmasıdır!
Uzaktan set bazaya bakıldığında tek bir parça gibi görünür. Çünkü bazayı tamamlayan tüm parçalar, yatak ve baza başlığı aynı renktedir.

Şıklığı ve zarafetiyle baza sektöründe set bazaya olan ilgi çok fazlasıyla artmıştır.
Set baza alım gücü yüksek müşteri grubunun satın aldığı baza modeli olmuştur!En büyük dezavantajı fiyatının normal bir bazaya göre birkaç misli yüksek olmasıdır.
Fiyatının yüksek olmasının nedeni baza fiyatının yüksek olmasından dolayı değildir; Çünkü set bazada kullanılan yatak kaliteside çok yüksektir. Aynı zaman da çok kaliteli bir yatak ve bazaya sıradan bir başlık kullanılması düşünülemez doğrusu!
Dolayısıyla kaliteli bir baza üzerinde çok harika bir yatak, şık bir başlıkla taçlandırılmış!
Güzel olan her ürünün bedelinin, fiyatının yüksek olması gayet normaldir.

“Set
Set baza satın almanızı tavsiye ediyorum fakat dikkat edin; Her sektörde olduğu gibi çakma set bazalar da mobilya piyasasında satılmaktadır.
Kaliteye değil de, yoğun satışa odaklanmış bazı baza fabrikaları gramajı düşük, düşük kaliteli kumaşlar ile set görünümlü baza üretip satabilmektedir.
Set bazanın kalite kriterleri ile oynayarak ucuz üretim ile piyasa hakimiyeti kurabilmektedirler.

“Set
Peki kaliteli bir set bazayı nasıl anlayabilirsiniz!
Kaliteli bir set baza kriterleri nelerdir?
Kaliteli bir set bazada kullanılan baza modeli solit bazadır!
Yan duvarlar; 5 yada 8 mm kalınlığında mdf ile demir profilin üzeri kaplanmıştır.
Mdf üzerine; 0,5 yada 1 cm sünger yapıştırılarak, baza üzerinde ki kumaşın altı doldurulmuş zemin yumuşatılmıştır.
Sünger üzerine kumaş giydirilerek montaj dekoratif olarak sonlandırılmıştır.

Baza tabanı 8 yada 18 mm sunta ile kapatılır.
Baza üst yatağı 5 yada 8 mm mdf ile sonlandırılır.

“Set
Böyle bir bazanın yan duvarları ve baza başlığı kapitone işlemeler, yada yarık model işlenerek bazaya hareket verilmiştir.
En önemlisi yatak kalitesi, orta pedik olması, pedli olması, torba yaylı yatak kullanılması gibi bir çok özelliği bir arada bulunduran yatak ile satışa sunulur.

Kalitesiz, çakma bir set bazada; Standart baza üzerine sadece ‘baza, başlık, yatak’ kumaş rengi aynı yapılarak set baza görüntüsü verilebileceği gibi; Düşük kaliteli bir solit bazayla da set baza ürünü yapılabilir.

Set baza satın alırken, baza yan duvarlarına, baza üst yatağına ve tüm kullanılan hırdavat kalitesine, kalınlıklarına, ve içindeki sünger dolgunluğunu kontrol ederek bazanızı satın alın!
Set baza ürünü satın almanızı tavsiye ediyorum!


Baza teknik yapısı ve kalite kriterleri hakkında YouTube Dekorasyon Trendi Kanalımızda yayınladığımız açıklayıcı videomuz!

Yorumlar